Mobilumas yra būtinas, nes jis paruošia mūsų kūnus treniruočių stresui. Tai labai svarbus treniruočių momentas, kuris supažindina jūsų kūną su tuo kas jo laukia, atlikus mobilumo pratimus – sumažinsite traumų riziką, pagerinsite atlikimo techniką ir judėjimo spektrą. Daugelis atėję sportuoti, geriausiu atvėju, apšyla ant kardio treniruoklio 5 minutes ir eina tiesiai prie svorių, to nepakanka! Ypač jeigu atliekate tokius sudėtingus pratimus, kaip – pritūpimus, mirties traukas ir kitus mobilumo reikalaujančius pratimus.
Kai raumenys ir sąnariai yra lankstesni, mes gauname didesnį judesių diapazoną, tai leidžia atlikti pratimus su geresne technika. Jeigu trūksta mobilumo, atliekant pavyzdžiui, pritūpimus – negalėsime pakankamai išvesti klubų, pakankamai giliai pritūpti, bus sunkiau išlaikyti teisingą poziciją. Atlikus tam tikrus mobilumo pratimus – viso to galime išvengti ir ne tik teisingiau atlikti pratimą, bet ir sugeneruoti daugiau jėgos, nes galėsime lengviau įjungti kitus reikalingus raumenis, kurie dėl prasto mobilumo buvo neįdarbinti.
Reikia suprasti skirtumą tarp statinių ir dinaminių pratimų. Statiniai pratimai labiau naudingi lankstumui pagerinti, bet jie sumažina našumą sportuojant su svoriais, mobilumo pratimai – gerina našumą. Statiniai pratimai – kai atliekame kažkokį tai tempimą užfiksavus tam tikroje pozicijoje, atliekami labiau po treniruotės. Dinaminiai pratimai – atliekami su judėjimu ir išlaiko jūsų širdies ritmą didesnį nei statiniai pratimai, tai labai svarbu apšylant prieš treniruotes su svoriais. Yra ir kitų mobilumo gerinimo formų. Pavyzdžiui, pratimai su pasipriešinimo juostomis, volais, lengvais svoreliais.
#gymshark#myprotein#gymking#motivation#gym#vsexpress#klaipeda